Skip to content
nowoczesna księgowość

Nowoczesne prowadzenie biznesu wymaga korzystania z zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które nie tylko usprawniają wiele procesów, ale również wpływają na efektywność pracy i ograniczenie kosztów. Prowadzenie księgowości to jeden z bardziej istotnych aspektów w każdej firmie. Z tego względu, osoba która zajmuje się dla nas tą kwestią musi nie tylko dysponować sporą wiedzą na temat prawa podatkowego i prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale także podążać za współczesnymi trendami. Czym zatem wyróżnia się nowoczesny księgowy?

Automatyzacja procesu księgowania

Konieczność fizycznego dostarczania faktur do biura księgowego to powoli przeszłość. Przedsiębiorcy nie mają czasu wykonywać tego typu czynności osobiście, a załatwianie kuriera lub wydelegowanie pracownika również bywają uciążliwe. Skutkiem tego typu działań były opóźnienia w księgowaniu dokumentów oraz liczne nieporozumienia. Nowoczesna księgowość to przede wszystkim elektroniczny obieg dokumentów. W związku z tym, jedyną czynnością jaką musi wykonać przedsiębiorca jest zeskanowanie faktury lub zrobienie jej zdjęcia.

Kolejną ważną kwestią jest wykorzystanie inteligentnych programów do fakturowania. Systemy są w stanie rozpoznać przesłane pliki, dzięki czemu ich księgowanie następuje w sposób automatyczny. Eliminuje to czynność ręcznego wprowadzania danych, która zajmowała najwięcej czasu i generowała spore ryzyko błędów. Dzięki temu księgowy ma więcej czasu na doradzanie w kwestiach podatkowych i szukanie optymalnych rozwiązań dla firmy. To z kolei przekłada się na wyższą jakość świadczonych usług oraz podejmowanie lepszych decyzji. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca ma dostęp online do dokumentów związanych ze swoją działalnością i może na bieżąco, w dowolnym momencie podglądać wszystkie procesy księgowe.

Grono specjalistów w jednym miejscu

Nowoczesne biuro księgowe zatrudnia kilka osób o różnych specjalizacjach, co pozwala świadczyć klientom usługi o kompleksowym charakterze. Dzięki temu, możliwa jest także realizacja wielu nietypowych zadań. W tego typu firmach znajdzie się zatem nie tylko księgowy, ale również osoba zajmująca się doradztwem podatkowym, prawnym, związanym z zarządzaniem oraz obsługą systemów informatycznych. Przeniesienie wszystkich lub zdecydowanej większości spraw administracyjnych na zewnętrzny podmiot pozwala w 100% skupić się na rozwijaniu biznesu. Biuro księgowe w prawdziwie nowoczesnym wydaniu jest w stanie dostarczyć klientowi różnego rodzaju raporty, informujące o kondycji finansowej firmy. Ich szybkie wygenerowanie, z uwzględnieniem konkretnych analiz jest możliwe dzięki korzystaniu z odpowiednich systemów.

Szybka i łatwa komunikacja

Obecnie klienci oczekują szybkich odpowiedzi na zadawane przez nich pytanie. Pisanie wiadomości e-mail i kilkudniowe oczekiwania na odpowiedź nie ma racji bytu, o czym wie każde biuro rachunkowe wyróżniające się nowoczesnym podejściem do świadczonych przez siebie usług. Księgowy musi być w stanie udzielić możliwie błyskawicznej odpowiedzi, niezależnie od tego gdzie znajduje się jego klient. Ogromnym ułatwieniem w tej kwestii są czaty oraz aplikacje video, które z powodzeniem mogą zastąpić klasyczne spotkania. Dobrym rozwiązaniem są ponadto chatboty księgowe, które udzielają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, wykorzystując obszerną bazę. Ich zaletą jest praca w czasie rzeczywistym, dzięki czemu klient może liczyć na natychmiastową obsługę.

Back To Top