skip to Main Content
doradztwo mobile

Doradca podatkowy Bielsko Biała – Doradztwo finansowe i gospodarcze dla firm

W ramach kompleksowej obsługi księgowej zajmujemy się również doradztwem podatkowym, finansowym i gospodarczym dla firm istniejących. Doświadczony doradca, indywidualnie przydzielony od Twojej firmy, pomoże w wielu aspektach prowadzenia odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa. Pomagamy również w kwestiach windykacji i zakładania spółek. Pochodzimy z Bielsko Białej, ale możemy dotrzeć do innych lokalizacji – nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce. Potrzebny Ci sprawdzony i godny zaufania doradca podatkowy? Zadzwoń do Caver i skorzystaj z naszego doradztwa już dziś!

DORADZTWO GOSPODARCZE

Doradztwo gospodarcze jest pojęciem dosyć szerokim, bowiem obejmuje wiele dziedzin. Mieści się w nim zarówno doradztwo podatkowe, jak i prawne i finansowe. Pomagamy w utworzeniu sensownego biznesplanu, w organizacji firmy oraz jej zarządzaniem. Doradca ma za zadanie pomóc w optymalizacji kosztów i racjonalizacji gospodarki finansowej przedsiębiorstwa. Wykorzystujemy wiele nowoczesnych i innowacyjnych systemów, aby osiągnąć ten cel. Bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu w kwestii doradztwa podatkowego i gospodarczego.

W czym jeszcze pomoże nasz doradca:

 • Windykacja zaległych należności
 • Zakładanie działalności gospodarczej osób fizycznych
 • Zakładanie spółek prawa handlowego – osobowych i kapitałowych
 • Przekształcenia firm i zmiana formy prowadzenia działalności
 • Pomoc w sporządzaniu i prowadzeniu dokumentów do jakich zobligowane są zarządy spółek (m.in. księga udziałów, rejestry uchwał, sprawozdania zarządu)
 • Dobór optymalnej formy opodatkowania działalności
 • I inne…

Obsługujemy firmy z Bielsko Białej, jak i z całego Śląska.

DORADZTWO FINANSOWE

Doradztwo finansowe wykonywane jest przez wykwalifikowanych specjalistów od rynku finansowego. Każdy z naszych doradców ma co najmniej kilkuletnie doświadczenie w kwestiach podatkowych, inwestowania, dobierania najbardziej korzystnych opcji finansowych czy wybrania najlepszego kredytu. Doradca finansowy posiada umiejętności właściwego planowania budżetu firmy oraz analizy jej kondycji finansowej. Jest do dyspozycji zawsze, kiedy klient potrzebuje pomocy w podejmowaniu decyzji budżetowych i podatkowych.

W czym jeszcze pomoże nasz doradca finansowy:

 • Poszukiwanie źródeł finansowania działalności gospodarczej (pożyczki preferencyjne, pożyczki celowe, kredyty bankowe, leasing, dotacje i inne)
 • Sporządzanie wniosków kredytowych dla firm
 • Sporządzanie analiz i prognoz finansowych firm i projektów inwestycyjnych
 • Sporządzanie biznesplanów dla różnych celów (zarządzanie, inwestycje, kredyty i inne)
 • Sporządzanie harmonogramów rzeczowo – finansowych inwestycji
 • Sporządzanie studiów wykonalności inwestycji
 • Badanie płynności finansowej firm
 • I inne…

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ?

W ramach doradztwa pomagamy na samym początku drogi, czyli w zakładaniu firmy. Zachęcamy do zapoznania się z poradami poniżej, które przygotowali nasi doradcy. Wbrew pozorom to nie jest takie skomplikowane – należy jednak szczególnie pamiętać o wyborze opodatkowania swojej firmy (polecamy naszych doradców podatkowych w ramach pomocy). Jeśli masz pomysł na biznes, nie czekaj! Każdy z wymienionych etapów można wykonać samodzielnie lub zlecić cały ten proces do naszego biura rachunkowego CAVER Sp. z o.o. z Bielsko Białej.

ZAKŁADANIE FIRMY NIE JEST TRUDNE

 • Przygotuj dane osobiste i firmowe

Potrzebujesz nazwy dla swojej firmy (musi zawierać Twoje imię i nazwisko), numeru PESEL, numerów NIP i REGON (o ile je posiadasz), numeru i serii dowodu tożsamości, adresu zameldowania i zamieszkania oraz miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

 • Zdecyduj czym będzie zajmowała się Twoja firma

Rodzaj działalności gospodarczej określa się podając kody Polskiej Klasyfikacji Działalności.

 • Wybierz formę opodatkowania

To ważna decyzja! Możesz rozliczać się na zasadach ogólnych, podatkiem liniowym, za pomocą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz kartą podatkową. Zaliczki na podatek dochodowy możesz wpłacać miesięcznie lub kwartalnie.

 • Kto poprowadzi Twoją księgowość?

Musisz zdecydować czy będziesz prowadzić ją samodzielnie lub korzystając z usług biura rachunkowego.

 • Czy chcesz płacić VAT i VAT-UE?

W skrócie – podatnik VAT ma prawo obniżać kwotę VAT, który wpłaca do urzędu skarbowego, odejmując od niego podatek, który zapłacił kupując towary i usługi „na firmę”. Z kolei VAT-UE skierowany jest do przedsiębiorców planujących handlować z kontrahentami zagranicznymi z Unii Europejskiej.

 • Poznaj wysokość swoich składek ZUS

Jeśli w ciągu ostatnich 5 lat nie prowadziłeś działalności gospodarczej, to przez 2 lata będziesz mógł płacić składkę obniżoną o kilkaset złotych. ZUS przyzna Ci preferencyjną stawkę na podstawie danych z formularza ZUS ZUA.

 • Konto bankowe

Zakładając firmę nie musisz otwierać specjalnego konta firmowego. Twój prywatny rachunek jak najbardziej wystarczy.

 • Wniosek CEIDG-1 można złożyć przez Internet

CEIDG-1 można dostarczyć do odpowiedniego urzędu przez internet, pod warunkiem, że zgłaszający posiada podpis elektroniczny lub tzw. profil zaufany. Wniosek można również wypełnić anonimowo i po wydrukowaniu z dowodem osobistym udać się do urzędu miasta lub gminy celem potwierdzenia. Niestety, VAT-R i ZUS ZUA trzeba osobiście dostarczyć odpowiednio do urzędu skarbowego i ZUS-u.

Powyższe wskazówki dotyczą działalności prowadzonej na własne imię przez osoby fizyczne lub w formie spółek osobowych, przy bardziej skomplikowanej formie działalności jak spółki prawa handlowego służymy pomocą – nasz doradca pomoże w jak najlepszym wyborze sposobu prowadzenia działalności, jak również pomagamy – lub w Państwa imieniu – dopełniamy formalności rejestracyjne. Działamy na terenie Bielsko Białej, jak i całego Śląska.

Back To Top